Obchodné stratégie pre vašu firmu

Máte skvelý nápad, skvelý produkt, rozbehli ste podnikanie, ale nedarí sa predávať ako by ste očakávali? Pravdepodobne potrebujete obchodnú stratégiu. Obchodná stratégia sa zameriava na konkrétne činnosti, ktorých cieľom je stabilizovanie a rast predajov.

Obchodná stratégia, ktorá predáva

Podnikatelia si neraz mýlia obchodnú a podnikateľskú stratégiu. Sú presvedčení, že ak majú podnikateľskú stratégiu, niet čo riešiť. Tieto stratégiu sú však v praxi rozdielne.

Podnikateľská stratégia je de facto celková stratégia obsahujúca všetky časti od marketingu, cez distribúciu i prípadný vývoj. Obchodná stratégia je naproti tomu o konkrétnej činnosti, resp. činnostiach, ktorých cieľom je primeraný rast v časových horizontoch. Nesprávne zvolená obchodná stratégia môže totiž zapríčiniť aj príliš rýchly rast, prehriatie firmy a následné zložité problémy s tým súvisiace.

Ako zistíte, že potrebujete obchodnú stratégiu?

Zistili ste, že veci nejdú úplne podľa plánu? Nedarí sa vám dosiahnuť stanovené výsledky a ciele? Obchodná stratégia plní úlohy rastu v období, keď sa frme darí, ale aj nápravu škôd v období, kedy to ide s výsledkami dolu vodou. Ak potrebujete viac celkovú, teda podnikateľskú stratégiu, vieme pomôcť aj v tejto oblasti. Prečítajte si o možnosti spolupráce pri návrhu strategického plánovania.

Dlhodobý úspech? Bez stratégie ťažko

V oblasti obchodu a marketingu pracujeme viac ako 15 rokov. Máme skúsenosti s menšími i väčšími pracovnými tímami  v priamom predaji, v oblasti telefonického predaja, aj v oblasti marketingovej komunikácie. Naše skúsenosti vychádzajú z oblastí spotrebného, ale aj luxusného tovaru a spojených služieb.

V oblasti obchodu u nás nájdete služby naozaj od A do Z.

Návrh obchodnej stratégie

Pomôžeme vám komplexne s obchodným plánovaním

Poznáte svoj produkt, vidíte možnosti jeho uplatnenia na trhu, ale neviete ako všetko nastaviť a rozbehnúť obchod? Pripravíme pre vás plán obsahujúci všetko od obchodnej stratégie, cez výber obchodníkov, školenie obchodníkov až po tvorbu bonusových systémov. V oblasti stratégie sa venujeme detailnejšie aj možnostiam distribúcie, vyhľadávaniu nových možností a príležitostí na trhu, monitoringu konkurencie a všetkým ostatným potrebným aktivitám.

Chcete sa posunúť vpred? Kontaktujte nás.

     


     

    HAPPY-SK s.r.o
    Brezová 1146/65A
    90023 Viničné